piątek, 17 września 2021

"Przewodnik dla damy po halkach i korsarstwie" - recenzja

 Pisząc jakiś czas temu recenzję książki "Poradnik dla dżentelmena" wspominałam Wam, że kiedy tylko dowiedziałam się o istnieniu kolejnej części, to wiedziałam, że prędzej czy później wpadnie ona w moje ręce. Tak też się stało za sprawą księgarni TaniaKsiazka.pl, z którą mam przyjemność współpracować 

Autor: Mackenzi Lee
Wydawnictwo:Kobiece Young

Powieść jest kontynuacją historii opisanej w "Poradniku dla dżentelmena", więc nie będę tu przytaczać fabuły, aby uniknąć spoilerów. Zamiast tego powiem jedno - Felicity Montague to moim zdaniem jedna z najciekawszych kobiecych postaci współczesnej literatury młodzieżowej. Absolutna osiemnastowieczna badass girl. Dla niej nic nie jest niemożliwe i mimo wielu przeciwności walczy o swoje marzenia. Jest gotowa na wiele, by w zdominowanym przez mężczyzn świecie nauki pozwolono jej na naukę i karierę medyczną. Każdy z nas mógłby uczyć się od niej determinacji, uporu i ambicji. A także sposobu radzenia sobie z szowinistami (co niestety w obecnych czasach także jest potrzebną umiejętnością). 

"Na tym polega całe kłamstwo. Musisz być lepsza by udowodnić, że masz prawo być traktowana równo"

A jeśli po lekturze poprzedniej części przywiązaliście się do brata Felicity, to Henry w tej części również się pojawia. Niestety nie jest go tak dużo jakbym chciała, ale mamy okazję poznać jego dalsze losy. 

Jedną z największych zalet książek Meckenzi Lee jest niewątpliwie świetne poczucie humoru. Czytając tę powieść po prostu nie da się nie uśmiechać. Całość czyta się bardzo szybko i lekko, a fabuła niesamowicie wciąga, więc zanim się zorientujecie czytacie ostatni rozdział. Jeśli macie zły humor i chcecie oderwać się na chwilę od problemów, to "Przewodnik dla damy po halkach i korsarstwie" będzie do tego idealnym narzędziem. 

Nawet gdybym chciała, to ciężko znaleźć mi wady tej powieści - jest po prostu świetna. Na pewno jeszcze wielokrotnie do niej wrócę. 

Jeśli zainteresowała Was ta książka to za pomocą zaledwie kilku kliknięć możecie kupić "Poradnik dla damy"  oraz inne nowości na TaniaKsiazka.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz